Czym kierujemy się wybierając perfumy? Czy można dobrać zamiennik swojego ulubionego zapachu? Czy odpowiedniki perfum do dobre rozwiązanie pozwalające zakupić atrakcyjne cenowo zapachy o wysokiej jakości.

Magia zapachu

Większość z nas lubi otaczać się pięknymi zapachami. Wybieramy dla siebie perfumy, stosujemy różne kompozycje zapachowe w swoich domach, autach czy w pracy. Na rynku pojawia się również coraz więcej produktów perfumowanych. Często z pomocą przychodzą Nam zamienniki perfum, które okazują się być oszczędnym a równie wydajnym perfumowym rozwiązaniem. Szukając zapachu możemy wybrać wiele produktów, oprócz kosmetyków są wśród nich produkty takie jak świece. Potrafią one zbudować atmosferę w każdym wnętrzu. Czy taką idealną aurę możemy stworzyć również wokół samych siebie?

Wybór odpowiednich perfum

Wybór tego jedynego, idealnego zapachu, jest często dosyć skomplikowanym procesem. Jak najlepiej podejść do tego wyzwania? Po pierwsze pamiętajmy, iż to do nas mają pasować kompozycje zapachowe. Zdarza się, że wybieramy zapach pod wpływem chwili lub nawet pod wpływem reklamy. Zapach na półce sklepowej może się jednak okazać zupełnie inny niż ten, który powstanie w styczności z naszą skórą. Musimy pamiętać o tym, że każdy zapach będzie reagował inaczej na skórze każdego człowieka. Kompozycja pięknie pachnąca na znajomym, nie koniecznie będzie idealnym wyborem dla nas. Jest to wywołane procesami chemicznymi zachodzącymi między kompozycją zapachową a naszą skórą.

Perfumeria stacjonarna a sprzedaż Perfum online

Wielu z nas z pewnością przekonała się o wyższości sprzedaży internetowej nad tą stacjonarną. Wyższe ceny w sklepie stacjonarnym są podyktowane przede wszystkim koniecznością zapłaty najmu za sklep. Sprzedaż internetowa jest o wiele bardziej korzystna zarówno pod względem cenowym jak i czasowym. Zakupy internetowe nie zabiorą nam dodatkowego czasu i możemy dokonać ich każdego dnia o każdej porze. Wybieramy spośród wielu różnych sklepów i samodzielnie decydujemy ile ostatecznie zapłacimy za produkt. W końcowej fazie produkt zostanie dostarczony do drzwi.

Zamienniki perfum

Na rynku pojawia się coraz to więcej tańszych wersji zapachów z najwyższych perfumeryjnych półek. Warto zastanowić się czy kupowanie oryginalnych perfum jest tak naprawdę sensowne. Minimalne różnice występujące w oryginalnych kompozycjach zapachowych a w ich zamiennikach mogą być wyczuwalne wyłącznie dla “specjalistycznego nosa”. Dla większości z nas po spryskaniu się zapachem oryginalnym oraz jego zamiennikiem nie będzie wyczuwalna absolutnej żadna różnica. Pamiętajmy, że często wyższa cena wiąże się po prostu ze znaną marką perfum.

Trwałość perfum

Jednym z najważniejszych aspektów branych pod uwagę podczas zakupu zapachu jest jego trwałość. Trwałość zapachu nie jest uzależniona wyłącznie od producenta. Warto wiedzieć gdzie pryskać perfumy aby utrzymywały się jak najdłużej. Perfumując się i pryskając zapachem na skórę, warto wybierać te miejsca, w których pulsuje krew i które najszybciej się nagrzewają. Jest to przede wszystkim szyja, kark czy nadgarstki. Warto również dodać, iż włosy najszybciej chłoną zapach i wyjątkowo powoli go uwalniają. Również naturalne materiały, z których wykonane są nasze ubrania, dosyć dobrze chłoną i oddają zapachy. Jedwab, kaszmir, len czy bawełna będą w najlepszy sposób współpracowały z naszymi ulubionymi zapachami.

 

Kategorie: Perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Perfumy

Rodziny zapachowe

Świat perfum jest skomplikowany, pociągający i rozkoszny. Dostępnych jest bardzo wiele różnych perfum do noszenia i cieszenia się nimi – zapachy są jak sklep ze słodyczami dla nosa. Perfumy są dostępne na każdy gust, styl, Czytaj więcej…

Perfumy

Tworzenie zapachów perfum

Świat kompozycji zapachowych to niezwykła kraina, dzięki której możemy poczuć się wyjątkowo. Gotowe produkty, w postaci perfum we flakonikach, nie zdradzają kryjącej się za nimi historii ich powstawania. Jak właściwie tworzone są znane i światowe Czytaj więcej…

Perfumy

Odpowiedniki perfum

Czy wszystkie najpopularniejsze kompozycje zapachowe są niezastąpione? Czy zawsze jedynym wyjściem jest kupno oryginalnego zapachu o słynnej nazwie czy może warto spróbować jego zamiennika perfum? Czy odpowiedniki perfum są tak samo trwałe jak oryginały? Spróbujemy Czytaj więcej…