Pod koniec długiego, wyczerpującego dnia lub po powrocie do domu o porannych godzinach po sobotniej imprezie może Cię kusić, żeby odpuścić sobie usunięcie makeup-u i położenie się w końcu do łóżka. Przecież to nic wielkiego, prawda? Otóż nie.

Pozostawienie makijażu na noc może powodować wysuszenie i łamanie się rzęs, zatykanie porów i wypryski. Jednak wiele kobiet przeprowadza demakijaż niepoprawnie. Wystarczy tylko kilka minut i prosta rutyna aby obudzić się ze skórą szczęśliwą i odświeżoną, gotową na kolejny dzień z wspaniałymi produktami FM make up.

Demakijaż oczu

1. Nasącz płatek bawełniany płynem do demakijażu. Dwufazowy płyn do demakijażu działa na większość nawet trudnych do usunięcia produktów makeup dla oczu. Łączy on w sobie rozpuszczalną moc olejowego roztworu i kojącego wodnego roztworu wodnego. Jest to idealny wybór do bardzo grubej warstwy makijażu a także do makijażu wodoodpornego. Pamiętaj dokładnie wstrząsnąć produkt przed użyciem.

2. Przyłóż nasączony płatek do zamkniętego oka i poczekaj około 20 sekund delikatnie naciskając. Nie przecieraj oczu, tylko przytrzymaj płatek i pozwól preparatowi działać. To pozwoli Ci usunąć makijaż z minimalną ilością przetarć.

3. Używaj delikatnych ruchów skierowanych w dół. Zbyt ostre i gwałtowne pocieranie delikatnej skóry wokół oczu może przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Kilka niezbyt mocnych pociągnięć wystarczy. Przytrzymaj drugą ręką brew, żeby zapobiec zbyt mocnemu pociągnięciu skóry.

4. Odwróć wacik na drugą stronę i użyj czystej strony do wytarcia oka ruchami skierowanymi do góry. Pozwala to na dokładne wyczyszczenie rzęs z każdej strony.

Demakijaż twarzy

1. Nałóż odrobinę emulsji do demakijażu na twarz i rozprowadź po twarzy włącznie z linią włosów okrężnymi ruchami. Można też użyć płynu micelarnego z kolekcji kosmetyków FM Group. Pamiętaj, żeby przed rozpoczęciem spiąć włosy gumką, spinką lub opaską. Jeśli Twoja skóra ma skłonności do przetłuszczania się lub wyprysków i nie jest nadwrażliwa na tarcie warto spróbować ściereczki lub ręcznik do demakijażu.

2. Użyj wilgotnej gąbki do twarzy lub wacika do wytarcia twarzy. Większość podkładu i pudru powinna być usunięta. Przecieraj delikatnie, aby nie uszkodzić i nie rozciągnąć skóry.

Usuwanie koloru ust

1. Nałóż grubą warstwę wazeliny kosmetycznej na usta i poczekaj 5 minut. Olej w wazelinie rozpuszcza olej z pomadki, dzięki czemu jest to niezwykle skuteczna metoda usuwania koloru ust. Po określonym czasie należy użyć wacika bawełnianego i małymi, okrężnymi ruchami wytrzeć usta.

2. Następnym krokiem jest peeling ust, który usunie resztki koloru oraz martwy naskórek. Można do tego wykorzystać specjalny preparat taki jak cukrowy peeling do ust FM, ale zwykła wilgotna szczoteczka do zębów lub mieszanka brązowego cukru i miodu też się sprawdzi.

3. Ostatnim krokiem jest nawilżenie ust, aby były gotowe na pomadkę lub błyszczyk następnego dnia.

 

Kategorie: Makijaż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Makijaż

Data ważności kosmetyków

Czy wiesz kiedy Twoje kosmetyki tracą ważność? Czy wiesz, że w ogóle kosmetyki mogą tracić ważność? Informacje na ten temat są podzielone. A korzystanie z przeterminowanych kosmetyków może być tak złe jak zjedzenie przeterminowanej żywności.

Makijaż

Idealny makijaż

Nasz wizerunek jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę osoby wokół nas. Jak stworzyć idealny wizerunek samego siebie? Czy make-up będzie nam w tym pomocny? Każdego dnia jesteśmy spotykamy nowych ludzi, musimy przekazywać swoje racje Czytaj więcej…

Makijaż

Jak dobrać makijaż?

Z pewnością każda kobieta wie, jak duży wpływ na jej odbiór ma makijaż. Może on poprawić jej urodę, lub wręcz przeciwnie, bardzo zaszkodzić. Aby dobrać odpowiedni makijaż warto zwrócić uwagę na swój typ urody. Dodatkowo Czytaj więcej…