Czy wszystkie najpopularniejsze kompozycje zapachowe są niezastąpione? Czy zawsze jedynym wyjściem jest kupno oryginalnego zapachu o słynnej nazwie czy może warto spróbować jego zamiennika perfum? Czy odpowiedniki perfum są tak samo trwałe jak oryginały? Spróbujemy przybliżyć wam te kwestie, opisując nasze spostrzeżenia dotyczące użytkowania perfum.

Odpowiedniki perfum a wysoka jakość

Na rynku znajdziemy ogromną ilość różnorodnych kompozycji zapachowych. Część z nas ma swoje ulubione zapachy, które prawdopodobnie pierwotnie odkryliśmy testując je w stacjonarnej drogerii. Gdy konkretny zapach przypadnie nam do gustu, często poszukujemy najtańszej drogerii, która posiada daną kompozycję. Oryginalne perfumy znanych marek potrafią cenowo zaskoczyć nie jednego kupującego. Kwoty liczone w setkach złotych przyprawiają o zawrót głowy i z tego powodu wiele osób nie może sobie pozwolić na zakup ulubionego zapachu popularnej marki z półki perfumerii. Czy można jakoś obejść ten problem i znaleźć odpowiednik swojej ukochanej kompozycji w znacznie niższej cenie? Czy zamiennik będzie tak samo trwały i o dokładnie tym samym zapachu?

Trwałość zapachu

Mówiąc o kompozycjach zapachowych, ich trwałości i ostatecznym zapachu który zostanie stworzony w połączeniu z naszą skórą warto zastanowić się co tak naprawdę decyduje o tych elementach. Gdy rozważamy trwałość zapachu warto wyróżnić dwa pojęcia- czas jego trwania oraz jego zasięg (odległość w jakiej jest wyczuwalny przez inne osoby). Czynniki mające największe znaczenie dla zasięgu i długości woni to przede wszystkim: rodzaj wody (toaletowa, kolońska, perfumowana, perfumy), użyte składniki, konstrukcja zapachu i jego przeznaczenie, ph skóry, dieta czy też stan zdrowia. Większość z nas z pewnością doświadczyła tego, iż perfum reklamowany jako ultra trwały, pachnie na nas przez bardzo krótki czas. Zastanówmy się, jaka może być tego przyczyna?

Techniczne aspekty zapachów są rzeczą dość oczywistą. Te z najwyższym stężeniem esencji muszą pachnieć najdłużej, woda perfumowana z mniejszym zaperfumowaniem mniej itd. Jednak zdarza się, że po użyciu zapachu w postaci wody perfumowanej, kompozycja na naszym ciele utrzymuje się dłużej niż w przypadku perfum. Jak to możliwe?

Subiektywny zapach

Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę, iż zapach jest sprawą subiektywną i całkowicie niepowtarzalną. Ten sam perfum (w sensie chemicznym), będzie pachniał inaczej na skórze każdego człowieka. Będzie też odczuwalny przez zupełnie inny czas. Dobre perfumy pokazują swoje prawdziwe oblicze dopiero po jakimś czasie użytkowania. Jedna i ta sama kompozycja zawsze będzie komponowała się inaczej na nas niż na drugiej osobie. Dlatego też warto podkreślić, że wąchanie zapachu na papierku praktycznie nic nam o nim nie powie. Dopiero noszony na skórze przez pewien czas, pokaże swoje oblicze.

Należy wspomnieć o kolejnym problemie zapachów. Każdy człowiek jest uwrażliwiony na co innego i każdy z nas po prostu inaczej czuje. Bardzo często zdarza się, że tą samą woń odbierzemy zupełnie inaczej niż inni. To, jak pachniemy, łączy się bezpośrednio z tym jak długo i mocno zapach się na nas utrzymuje.

Zamiennik perfum a oryginał

Odpowiednio skomponowany zamiennik naszego ulubionego zapachu powinien zachowywać się na naszej skórze dokładnie tak, jak oryginał. Trzeba jednak pamiętać, iż wyłącznie metoda prób i błędów pozwoli nam dobrać idealny do siebie zapach. Testując oryginalny zapach wyłącznie na papierku w perfumerii i wydając astronomiczne kwoty na jedną buteleczkę perfum, nie będziemy mieli pewności, iż użytkując ich codziennie na swojej skórze, ich zapach będzie równie atrakcyjny co w perfumerii. Warto więc wypróbować kilka różnych odpowiedników najpopularniejszych marek, nie wydając przy tym całych swoich oszczędności a mając pewność, że w końcu odnajdziemy ten jedyny zapach, który pachnie idealnie na naszym ciele.

 

Kategorie: Perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Perfumy

Rodziny zapachowe

Świat perfum jest skomplikowany, pociągający i rozkoszny. Dostępnych jest bardzo wiele różnych perfum do noszenia i cieszenia się nimi – zapachy są jak sklep ze słodyczami dla nosa. Perfumy są dostępne na każdy gust, styl, Czytaj więcej…

Perfumy

Tworzenie zapachów perfum

Świat kompozycji zapachowych to niezwykła kraina, dzięki której możemy poczuć się wyjątkowo. Gotowe produkty, w postaci perfum we flakonikach, nie zdradzają kryjącej się za nimi historii ich powstawania. Jak właściwie tworzone są znane i światowe Czytaj więcej…

Perfumy

Zamienniki perfum

Czym kierujemy się wybierając perfumy? Czy można dobrać zamiennik swojego ulubionego zapachu? Czy odpowiedniki perfum do dobre rozwiązanie pozwalające zakupić atrakcyjne cenowo zapachy o wysokiej jakości.