Zapewne każdej kobiecie zdarzyło się chociaż raz w życiu, obejrzeć na ulicy za mężczyzną, którego zapach ją przyciągnął. Trudno zrozumieć jak to się dzieje, że konkretny zapach może mieć na nas, aż tak znaczący wpływ. Czy zapach rzeczywiście może wpływać na zainteresowanie płci przeciwnej?

Co urzeka kobiety?

Kobiety najbardziej zwracają uwagę na męskie zapachy, które podkreślają ich urok i charakter. Są to zapachy intensywne, o wyjątkowej kompozycji, którą trudno zapomnieć. Urzekają one kobiety i sprawiają, że mężczyzna staje się obiektem pożądania.Aromaty mogą całkowicie zmienić nasz wizerunek. Przeważnie odpowiednio dobrany perfum, potrafi dodać mężczyźnie niesamowitej klasy.

Czym są związki zapachowe?

Perfumy tworzone są z mieszanek związków zapachowych. Nazywamy je olejkami zapachowymi a dodatkiem do nich są środki homogenizujące oraz wzmacniające oraz etanol lub mieszanka lekkich alkoholi alifatycznych. Związki zapachowe mają tą jedną cechę, iż pomimo dokładnie tego samego składu i identycznego zapachu we flakoniku, na każdym z nas będą one pachniały inaczej.

Indywidualny zapach

Każdy człowiek ma swój osobisty zapach. Niektórzy po prostu sami w sobie pachną słodko, gorzko czy kwaśno. Dlatego też wybierając zapach, musimy kierować się własną skórą i własnym zapachem. Jakie zapachy najczęściej wybierają mężczyźni? I czy są one podobne do tych, które najbardziej podobają się kobietom?

Świetnie pachnący mężczyzna

Przez wiele lat wybór zapachu dla mężczyzny był dosyć ograniczony. Mężczyźni wybierali albo ciężkie nuty perfum, albo świeże kompozycje. Część mężczyzn używała wód kolońskich, które posiadały nuty cytrusowe i głęboko ziołowe. Obecnie na rynku mężczyźni mają do wyboru ogromną kolekcję zapachów specjalnie dla nich. Jedną z najpiękniejszych rodzin zapachów męskich, najczęściej wybieraną przez mężczyzn i najbardziej zwracającą na siebie uwagę, są perfumy z nutą skóry. Cudownie pasują one do charakteru odważnych i intrygujących mężczyzn. Nuty skóry powodują ogromne zainteresowania, zwłaszcza płci pięknej.

Męskie zapachy przyciągające kobiety

Chanel – Allure Homme
Jednym z najbardziej pożądanych męskich zapachów jest kompozycja Chanel, Allure Homme. Ten zmysłowy i bardzo seksowny zapach bazuje na zapachach drzewnych. Idealne połączenie cytrusów i przypraw sprawia, że kobiety nie przejdą obok mężczyzny używającego tego zapachu obojętnie..

Givenchy – Gentlemen Only Casual Chic
Zapach Gentlemen Only Casual Chic został stworzony dla mężczyzn, którzy czują się dżentelmenami o każdej porze dnia i nocy. To przepiękna kompozycja czystej elegancji. Świeżość łączy się ze zdecydowaniem. Kompozycja zapachowa świadczy o naturalnej elegancji mężczyzny, który go stosuje. Jest też fantastycznym zapachem który z pewnością uwiedzie nie jedną kobietę.

 

Kategorie: Perfumy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Perfumy

Rodziny zapachowe

Świat perfum jest skomplikowany, pociągający i rozkoszny. Dostępnych jest bardzo wiele różnych perfum do noszenia i cieszenia się nimi – zapachy są jak sklep ze słodyczami dla nosa. Perfumy są dostępne na każdy gust, styl, Czytaj więcej…

Perfumy

Tworzenie zapachów perfum

Świat kompozycji zapachowych to niezwykła kraina, dzięki której możemy poczuć się wyjątkowo. Gotowe produkty, w postaci perfum we flakonikach, nie zdradzają kryjącej się za nimi historii ich powstawania. Jak właściwie tworzone są znane i światowe Czytaj więcej…

Perfumy

Odpowiedniki perfum

Czy wszystkie najpopularniejsze kompozycje zapachowe są niezastąpione? Czy zawsze jedynym wyjściem jest kupno oryginalnego zapachu o słynnej nazwie czy może warto spróbować jego zamiennika perfum? Czy odpowiedniki perfum są tak samo trwałe jak oryginały? Spróbujemy Czytaj więcej…