Na idealne pranie składa się więcej czynników niż tylko włożenie ubrań i włączenie pralki. Nie każdy lubi prać, ale każdy lubi chodzić w świeżych i pachnących ubraniach, a na rynku jest wiele marek środków piorących. Warto poznać kilka dobrych rad i produktów FM, które pomogą nam uporać się z tym nieprzyjemnym obowiązkiem i poprawić standard prania.

Suwaki i kieszenie

W przypadku bluz, spodni i kurtek przed każdym praniem warto zasunąć wszystkie zamki i zapiąć wszystkie guziki. Zapobiegnie to wykrzywieniu się ząbków oraz przedłuży żywotność suwaka. Zawsze sprawdzaj zawartość wszystkich kieszeni ponieważ drobne pieniądze lub klucze mogą uszkodzić pozostałe tkaniny.

Sortowanie tkanin

Tkaniny powinniśmy sortować nie tylko kolorami, ale też rodzajem materiału. Pranie razem prześcieradeł i koszulek to na pewno zły pomysł. Nowe kolorowe ubrania po raz pierwszy zawsze powinny być prane ręcznie.

Sposób użycia

Zawsze stosujmy się do zaleceń na opakowaniach. Zbyt mała ilość proszku może nie doprać ubrań, a zbyt duża ilość proszku lub płynu może pozostawić plamy lub zacieki, które trzeba potem wyprać jeszcze raz. Świetnie sprawdzą się tu płyny FM Group. Płyny do płukania tkanin z serii Aromatherapy oraz z serii luksusowej wyróżniają się wspaniałym zapachem oraz wysoką jakością usuwania plam. Dzięki lekkiej konsystencji w całości rozpuszczają się w wodzie i nie pozostawiają smug ani plam. Wśród produktów FM są też kapsułki do prania.

Ręczne usuwanie plam

Próba usunięcia plam szczoteczką lub innym mechanicznym sposobem może zakończyć się uszkodzeniem tkaniny. W przypadku odplamiacza FM Group wystarczy pokryć plamę preparatem, pozwolić mu się wchłonąć i włożyć do pralki.

Pranie z FM Group

Jak widać pranie nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Mamy nadzieję, że nasze porady i produkty FM spełnią Państwa oczekiwania i uczynią każde pranie dziecinnie prostym.

 

Kategorie: Inne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Inne

Kawa – skąd pochodzi i jak powstaje ten energetyczny napój?

Kawa towarzyszy większości nas praktycznie codziennie. Każdy z nas ma swój ulubiony sposób parzenia i picia. Pijemy przede wszystkim kawę rozpuszczalną lub sypaną. Czy to jednak jedyne sposoby przygotowania kawy? Czy nie omija nas przypadkiem Czytaj więcej…